Grupa o. Pio

„Modlitwa jest najlepszą bronią jaką posiadam.
Jest ona kluczem, który otwiera Serce Boga”.

Słowa św. ojca Pio

TO ZAPROSZENIE JEST DLA CIEBIE

Znany na całym świecie św. ojciec Pio jest jednym z najbardziej „aktywnych świętych” w historii Kościoła. Za sprawą wstawiennictwa tego świętego cały czas dokonują się cuda.
W Parafii Chrystusa Króla w Gliwicach, przy ul. Stefana Okrzei  31, działa Grupa Modlitewno-Ewangelizacyjna św. ojca Pio. Poza modlitwą w powierzanych jej intencjach wspominane są również intencje Ojca Świętego.
Spotkania formacyjne odbywają się raz w miesiącu i służą duchowej formacji jej członków oraz pomagają w dawaniu przykładu chrześcijańskiego życia, wspierają też  pogłębianie  wiary, pobożności i miłości.
Dołącz do naszej grupy, dołącz do duchowych dzieci św. ojca Pio.

ZAPRASZAMY

Najbliższe spotkanie wspólnoty 28 stycznia, godz. 17:30 - adoracja w kaplicy, następnie Msza św. i spotkanie formacyjne w salce.

Zarząd wspólnoty:
Opiekun duchowy -  ks. Krzysztof Domoracki
Animator -  Elżbieta Foszcz
Zastępca animatora – Adam Majgier
Sekretarz – Antoni Majka
Skarbnik – Teresa Pasternak

INTENCJE MODLITEWNE GRUP MODLITWY OJCA PIO
Grudzień 2019

Papieska: aby chrześcijanie i ci, którzy należą do innych religii oraz ludzie dobrej woli umacniali pokój i sprawiedliwość na świecie.
Grup Modlitwy: o pokój w Ukrainie.

OJCIEC PIO Z PIETRELCINY - ŻYCIORYS

Ojciec Pio żył w latach 1887-1968. Był kapłanem Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.
Urodził się 25 maja 1887 roku w małej miejscowości Pietrelcina, w prowincji Benevento, w regionie Campania, w południowych Włoszech. Na chrzcie św. nadano mu imię Franciszek. Rodzice, Grazio Forgione i Maria Giuseppa de Nunzio, posiadali mały skrawek ziemi. W rodzinie i w miejscowej parafii Franciszek otrzymał wychowanie nadzwyczaj religijne. Mając dziesięć lat, wyraził życzenie wstąpienia do zakonu. Aby umożliwić mu realizację jego powołania i prywatne studia, ojciec wyjechał w celach zarobkowych do Ameryki. 6 stycznia 1903 roku Franciszek rozpoczął nowicjat u kapucynów w Morcone. Przybrał wtedy imię brata Pio.
Sześcioletnie studia odbył w różnych klasztorach. W tym czasie wielokrotnie powracał do domu rodzinnego ze względu na zły stan zdrowia. W końcu, 10 sierpnia 1910, roku otrzymał święcenia kapłańskie w katedrze w Benevento. Po wielu różnych przeżyciach, które głównie wiązały się z jego słabym zdrowiem, w roku 1916 został wysłany do San Giovanni Rotondo, miejscowości w prowincji Foggia, na przylądku Gargano, w regionie Puglia.
20 września 1918 roku otrzymał łaskę stygmatów, które ukazały się na dłoniach, na stopach i w boku. To niezwykłe wydarzenie zaczęło przyciągać tłumy ludzi ze wszystkich zakątków Włoch i z zagranicy. Stolica Apostolska przeprowadziła wiele przesłuchań, aby sprawdzić autentyczność fenomenu i wiarygodność jego osoby, zarządzając także w pewnych okresach ograniczenia w pełnieniu posługi kapłańskiej.
Niezwykły spowiednik i wychowawca dusz modlił się wiele i zachęcał do modlitwy. Dzięki jego kierownictwu duchowemu powstały Grupy Modlitewne, które rozpowszechniały się we Włoszech i innych krajach.
W tym samym czasie urzeczywistnił swoje odwieczne pragnienie niesienia pomocy cierpiącym, budując z pomocą wiernych szpital, który nazwał Domem Ulgi w Cierpieniu (Casa Sollievo della Sofferenza). Z czasem stał się on prawdziwie „szpitalem - miastem", mającym decydujący wpływ na rozwój całej okolicy, niegdyś opustoszałej. Spotkania z Ojcem Pio były dla ludzi wielkim przeżyciem. Wiele osób niewierzących i prowadzących życie niemoralne nawróciło się. Przez jego wstawiennictwo wiele osób otrzymało nadzwyczajne łaski.
Ojciec Pio zmarł w opinii świętości 23 września 1968 roku. Po przeprowadzeniu procesu kanonicznego zgodnie z przepisami, 18 grudnia 1997 roku, papież Jan Paweł II ogłosił go Czcigodnym.
Jego grób i miejsca związane z jego życiem odwiedzali liczni wierni. W krypcie kościoła, gdzie spoczywa ciało Ojca Pio, modliło się wiele osób - wybitne osobistości kościelne i państwowe oraz ludzie różnych zawodów. Również papież Jan Paweł II przybył tam z wizytą w 1987 roku, z okazji setnej rocznicy urodzin Ojca Pio.
21 grudnia 1998 roku kardynałowie zgromadzeni z Ojcem Świętym na konsystorzu ogłosili dekret uznający cud dokonany za wstawiennictwem Ojca Pio. W ten sposób została otwarta droga do beatyfikacji, która miała miejsce 2 maja 1999 roku. 16 czerwca 2002 r. w Rzymie odbyła się Jego kanonizacja, dokonana przez Jana Pawła II.

Święty Ojcze Pio, uproś nam, Twoim czcicielom, zdrowie duszy i ciała oraz błogosławieństwo Jezusa, naszego Odkupiciela i Pana, Który swoje święte rany, pozwolił Ci nosić na twoim ciele.

glosojcapio.pl

Msze Święte

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00 (suma), 18:00

dni powszednie:
7:00, 8:00, 18:00

z wyjątkiem czwartku:
7:00, 8:00, 17:00 (w okresie IX - VI)
7:00, 8:00, 18:00 (w okresie VII - VIII)

Sakrament pokuty

Kwadrans przed każdą Mszą świętą
oraz w soboty od 17:00

Kancelaria parafialna

poniedziałek, środa: 16:00 - 18:00
wtorek, czwartek, piątek: 9:00 - 11:00

W lipcu i sierpniu

poniedziałek, środa: 16:00 - 17:30
piątek: 9:00 - 11:00