Ogłoszenia - 1.11.2020

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
 
  Transmisje Mszy Św. w XXXII Niedzielę Zwykłą - 8 listopada 2020:
   7:00 - Godzinki ku czci NMP i poranna Msza Św.
  12:00 - Msza Św. zbiorowa
 
Z przyczyn epidemicznych jesteśmy zmuszeni w tym roku odwołać dzisiejszą procesję i modlitwę różańcową na cmentarzu. W zamian zachęcamy do udziału w nieszporach i różańcu za zmarłych w kościele o godz. 17:00 (kwadrans wcześniej, niż w inne niedziele). Ponadto nie będzie spotkania róż różańcowych oraz nauk przedmałżeńskich (pierwszy temat katechumenatu będzie realizowany w piątą niedzielę listopada).
Jutro przypada Dzień Zaduszny – Msze święte o 7:00, 8:00, 9:00 oraz o godz. 18:00. Nie będzie nabożeństwa na cmentarzu – na różaniec za zmarłych zapraszamy o 17:30 do kościoła. Tego dnia nieczynna będzie kancelaria parafialna.
Od poniedziałku zachęcamy do modlitwy różańcowej za zmarłych – do uroczystości Chrystusa Króla codziennie o godz. 17:30, a w niedziele o godz. 17:15. Wypominki można składać w zakrystii i kancelarii. Istnieje możliwość wyboru dnia tygodnia, w którym mają być odczytane nasze wypominki (np. poniedziałek). Z naszej strony obiecujemy, że imiona zmarłych będą odczytane w wybrany dzień, jednak bez wskazania konkretnego tygodnia (np. w jeden z poniedziałków listopada). Mamy nadzieję, że pozwoli to z większym prawdopodobieństwem uczestniczyć w różańcu, w którym imiennie będą wymienieni Wasi bliscy zmarli.
W związku z  pandemią Penitencjaria Apostolska wydała specjalny dekret przedłużający na cały listopad, a nie tylko przez 8 dni od uroczystości Wszystkich Świętych, możliwość zyskania pod zwykłymi warunkami odpustu zupełnego za zmarłych.
We wtorek przypada 85. rocznica poświęcenia naszej świątyni – tego dnia po wieczornej Eucharystii w kaplicy nabożeństwo dla Koła Przyjaciół Radia Maryja.
Telewizja "Imperium" rozpoczęła transmisje wieczornych Mszy świętych z gliwickich kościołów - z naszej parafii będzie to każdorazowa środa o godz. 18:00 (pierwotnie był to piątek, jednak z przyczyn niezależnych od nas dzień został zmieniony). Natomiast od dziś wznawiamy internetową transmisję niedzielnych Eucharystii o 7:30 (wcześniej Godzinki) oraz o 12:00 – stosowny adres dostępny jest na naszej stronie internetowej.
W czwartek o godz. 17:00 Msza święta dla dzieci ze szkół podstawowych.
W związku z obowiązującymi ograniczeniami epidemicznymi w naszym kościele (łącznie z kaplicą) przebywać może jednocześnie nie więcej jak 190 osób. Prosimy o bezwzględne zasłanianie ust i nosa, dezynfekcję dłoni, zachowanie bezpiecznej odległości oraz przestrzeganie ustalonego porządku przystępowania do Komunii świętej. Osoby korzystające z sakramentu pokuty zachęcamy, by w przypadku większej liczby chętnych do skorzystania ze spowiedzi, nie tylko zachować odległość między oczekującymi, ale także, by utworzyć dwie kolejki bądź podchodzić naprzemiennie tak z jednej, jak i z drugiej strony konfesjonału.
Przypominamy, iż w naszym kościele ławki i konfesjonały są codziennie dezynfekowane – dziękujemy parafianom zaangażowanym w tę pracę.
Chcemy podziękować za wyrażane w ostatnich dniach w różny sposób zainteresowanie i troskę o bezpieczeństwo naszej świątyni.
Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na remont organów. Dziękujemy za złożone ofiary, także przekazane za pośrednictwem konta bankowego.

Msze Święte

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00 (suma), 18:00

dni powszednie:
7:00, 8:00, 18:00

z wyjątkiem czwartku:
7:00, 8:00, 17:00 (w okresie IX - VI)
7:00, 8:00, 18:00 (w okresie VII - VIII)

Sakrament pokuty

Kwadrans przed każdą Mszą świętą
oraz w soboty od 17:00

Kancelaria parafialna

poniedziałek, środa: 16:00 - 18:00
wtorek, czwartek, piątek: 9:00 - 11:00

W lipcu i sierpniu

poniedziałek, środa: 16:00 - 17:30
piątek: 9:00 - 11:00