Ogłoszenia - 25.10.2020

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

 • Jak już informowaliśmy, w związku z obowiązującymi ograniczeniami epidemicznymi w naszym kościele (łącznie z kaplicą) przebywać może jednocześnie nie więcej jak 335 osób (w przypadku włączenia do tzw. strefy czerwonej – 190 osób). Prosimy o bezwzględne zasłanianie ust i nosa, dezynfekcję dłoni, zachowanie bezpiecznej odległości oraz przestrzeganie ustalonego porządku przystępowania do Komunii świętej (na rękę można ją przyjąć na środku i po lewej stronie, a do ust w prawej nawie). Osoby korzystające z sakramentu pokuty zachęcamy, by w przypadku większej liczby chętnych do skorzystania ze spowiedzi, nie tylko zachować odległość między oczekującymi, ale także, by utworzyć dwie kolejki bądź podchodzić naprzemiennie tak z jednej, jak i z drugiej strony konfesjonału.
 • Przypominamy, iż w naszym kościele ławki i konfesjonały są codziennie dezynfekowane – dziękujemy parafianom zaangażowanym w tę pracę.
 • Z tyłu kościoła są do nabycia znicze, z których dochód jest przeznaczony na cele charytatywne. Można także zakupić parafialne kalendarze na przyszły rok.
 • Zachęcamy do udziału w październikowych nabożeństwach różańcowych, które odprawiane są w dni powszednie o godz. 17:30, a w niedziele w porze nieszporów, czyli o godz. 17:15.
 • Nauka przedchrzcielna w kościele w poniedziałek o 17:00.
 • W poniedziałek o godz. 18:45 w kaplicy spotkanie Wspólnoty Modlitwy Jezusowej „Bartymeusz”.
 • W środę o 18:45 w salce spotkanie kręgu biblijnego.
 • W czwartek o godz. 17:00 Msza święta dla dzieci ze szkół podstawowych.
 • Informujemy, iż w kancelarii są przyjmowane intencje mszalne na przyszły rok.
 • Rodziców dzieci, które chcą w tym roku szkolnym w naszej parafii przyjąć Pierwszą Komunię, prosimy o zapisanie dziecka przy pomocy deklaracji, którą można pobrać z parafialnej strony internetowej.
 • W zakrystii i kancelarii można składać wypominki za zmarłych. Istnieje możliwość wyboru dnia tygodnia, w którym mają być odczytane nasze wypominki (np. poniedziałek). Z naszej strony obiecujemy, że imiona zmarłych będą odczytane w wybrany dzień, jednak bez wskazania konkretnego tygodnia (np. w jeden z poniedziałków listopada). Mamy nadzieję, że pozwoli to z większym prawdopodobieństwem uczestniczyć w różańcu, w którym imiennie będą wymienieni Wasi bliscy zmarli.
 • W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Z przyczyn epidemicznych jesteśmy zmuszeni w tym roku odwołać procesję i modlitwę różańcową na cmentarzu. W zamian zachęcamy do udziału w nieszporach i różańcu za zmarłych w kościele o godz. 17:00 (kwadrans wcześniej, niż w inne niedziele). Z powodu niedzielnej uroczystości nie będzie spotkania róż różańcowych oraz nauk przedmałżeńskich (pierwszy temat katechumenatu będzie realizowany w piątą niedzielę listopada).
 • Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej zaprasza na:
  – warsztaty „Konflikt małżeński i co dalej?”, które odbędą się 14 listopada oraz
  – warsztaty komunikacji małżeńskiej zaplanowane na 5 grudnia. Szczegóły na stronie internetowej duszpasterstwa.
 • Telewizja "Imperium" rozpoczęła transmisje wieczornych Mszy świętych z gliwickich kościołów - z naszej parafii będzie to każdorazowo piątek o godz. 18:00. Natomiast od niedzieli 1 listopada wznowić chcemy internetową transmisję niedzielnych Eucharystii o 7:30 (wcześniej Godzinki) oraz o 12:00 – stosowny adres pojawi się na naszej stronie internetowej.
 • Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na zakup opału do kościoła. Dziękujemy za złożone ofiary, także przekazane za pośrednictwem konta bankowego.

Msze Święte

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00 (suma), 18:00

dni powszednie:
7:00, 8:00, 18:00

z wyjątkiem czwartku:
7:00, 8:00, 17:00 (w okresie IX - VI)
7:00, 8:00, 18:00 (w okresie VII - VIII)

Sakrament pokuty

Kwadrans przed każdą Mszą świętą
oraz w soboty od 17:00

Kancelaria parafialna

poniedziałek, środa: 16:00 - 18:00
wtorek, czwartek, piątek: 9:00 - 11:00

W lipcu i sierpniu

poniedziałek, środa: 16:00 - 17:30
piątek: 9:00 - 11:00