Ogłoszenia - 11.10.2020

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 • Dziś przed kościołem z okazji Dnia Papieskiego zbiórka na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera wykształcenie młodzieży z ubogich rodzin.
 • Z tyłu kościoła są do nabycia znicze, z których dochód jest przeznaczony na cele charytatywne.
 • Zachęcamy do udziału w październikowych nabożeństwach różańcowych, które odprawiane są w dni powszednie o godz. 17:30, a w niedziele w porze nieszporów, czyli o godz. 17:15. Wyjątkiem będzie najbliższy wtorek, kiedy to przypada Dzień Fatimski – o godz. 18:00 Eucharystia w intencji próśb i podziękowań kierowanych przez wstawiennictwo Matki Bożej, a po jej zakończeniu różaniec i procesja wokół kościoła. Intencje można złożyć przed Mszą świętą w zakrystii. Nie będzie nabożeństwa przed Mszą świętą.
 • Z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej w naszym kraju Biskup Gliwicki podjął decyzję odwołania planowanej w naszej parafii na środę uroczystości bierzmowania i Eucharystii wieńczącej wizytację kanoniczną. Kandydatów do bierzmowania i ich bliskich prosimy o zrozumienie takiego stanowiska i zapewniamy, iż decyzja została podjęta po konsultacjach medycznych i epidemiologicznych.
 • W środę nie będzie kręgu biblijnego.
 • Spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci klas trzecich, które w bieżącym roku szkolnym chcą rozpocząć przygotowanie do Pierwszej Komunii, odbędzie się w kościele w najbliższy piątek o godz. 16:30.
 • W czwartek o godz. 17:00 Msza święta dla dzieci ze szkół podstawowych – od 16:30 okazja do spowiedzi dla uczniów z klas IV-VIII. Po jej zakończeniu spotkanie uczniów klas ósmych, którzy rozpoczynają ostatni rok przygotowania do bierzmowania.
 • Informujemy, iż w kancelarii są przyjmowane intencje mszalne na przyszły rok – od najbliższego czwartku także Msze za zmarłych. Każdorazowo prosimy o czytelne wpisanie intencji na kartce wraz z kontaktowym numerem telefonu.
 • Chłopców, którzy chcieliby dołączyć do wspólnoty ministrantów, zapraszamy na zbiórkę, która odbędzie się tradycyjnie w sobotę o 10:30 w domu katechetycznym.
 • Kolejne spotkanie w ramach tzw. „Biblii Małżeńskiej” w najbliższą niedzielę o godz. 19:15 w kościele.
 • Jeszcze w tym miesiącu planujemy rozpoczęcie generalnego remontu organów w naszym kościele. Przyszła niedziela będzie ostatnim dniem, kiedy to będzie można usłyszeć instrument w jego dotychczasowym brzmieniu. W czasie prowadzenia prac remontowych, które zaplanowano na dwa lata, zostanie on całkowicie zdemontowany, a liturgii przez ten czas będzie towarzyszył instrument zastępczy. Z tej okazji za tydzień z kazaniem zaprosiliśmy do naszej parafii ks. Adama Kozaka, wykładowcę Diecezjalnej Szkoły Organistowskiej i Studium Muzyki Kościelnej w Gliwicach.
 • Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby planowanego remontu organów, a przed kościołem zbiórka na rzecz parafialnej Caritas. Dziękujemy za złożone ofiary.

Msze Święte

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00 (suma), 18:00

dni powszednie:
7:00, 8:00, 18:00

z wyjątkiem czwartku:
7:00, 8:00, 17:00 (w okresie IX - VI)
7:00, 8:00, 18:00 (w okresie VII - VIII)

Sakrament pokuty

Kwadrans przed każdą Mszą świętą
oraz w soboty od 17:00

Kancelaria parafialna

poniedziałek, środa: 16:00 - 18:00
wtorek, czwartek, piątek: 9:00 - 11:00

W lipcu i sierpniu

poniedziałek, środa: 16:00 - 17:30
piątek: 9:00 - 11:00