Ogłoszenia – 17.05.2020

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
 
  Transmisje Mszy św. w Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego (24 maja):
   7:00 - GODZINKI KU CZCI NMP i PORANNA MSZA ŚW
  12:00 - MSZA ŚW. ZBIOROWA
 

 • Nabożeństwa majowe odbywają się w tym roku wyjątkowo po wieczornych Mszach, a w niedziele ok. 17:15, czyli po zakończeniu liturgii Eucharystii o 16:30.
 • Jutro przypada 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II – podczas nabożeństwa majowego będziemy dziękować za Jego życie i pontyfikat.
 • W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni krzyżowe, podczas których modlimy się o urodzaje. W bieżącym roku nie będzie procesji do krzyża, zaś intencję tę włączymy do wieczornych nabożeństw majowych.
 • W piątek rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą odprawimy w ramach nabożeństw majowych.
 • Wszystkie sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać rozpoczynając od kontaktu telefonicznego (32-231-52-72) w godzinach pracy kancelarii, czyli w poniedziałki i środy po południu, zaś we wtorki czwartki i piątki w godzinach przedpołudniowych. Tą drogą również można zamawiać intencje mszalne. Wyjątek stanowią sprawy losowe.
 • Narzeczonych zainteresowanych kontynuacją lub rozpoczęciem nauk przedmałżeńskich informujemy, iż w najbliższym czasie będzie możliwość uczestnictwa w katechumenacie w formie nabożeństwa, które odbędzie się w kościele św. Jerzego w Łabędach przy ul. Radosnej w najbliższy wtorek o godz. 19:00 (zapisy: tel. 510 793 017, e-mail. aga87_gliwice@wp.pl).
 • Tegoroczna uroczystość święceń kapłańskich odbędzie się 30 maja w wigilię Zesłania Ducha Świętego. W okolicznościowej odezwie Biskup Gliwicki zachęca do modlitwy w intencji kandydatów do święceń, Informuje ponadto, że uwzględniając obostrzenia w zakresie dopuszczalnej liczby uczestników zgromadzeń, obrzędy odbędą się w dwóch grupach równolegle: w katedrze, gdzie udzieli ich bp Jan Kopiec, i w kościele św. Bartłomieja w Gliwicach, gdzie szafarzem będzie bp Andrzej Iwanecki.
 • Przypominamy, iż z powodu ograniczonej liczby osób mogących uczestniczyć w liturgii wewnątrz kościoła (od dziś jest to 125 osób + 10 osób w kaplicy), została wprowadzona dodatkowa Eucharystia w niedziele o godz. 16:30. Ponadto w każdą niedzielę i uroczystość nakazaną transmitowane drogą internetową są godzinki o godz. 7:00 oraz liturgia Mszy świętej o godz. 7:30 i o 12:00.
 • Od poniedziałku adoracja będzie możliwa nie w kościele, ale w kaplicy, do której po przerwie zostanie uruchomione tylne wejście od strony domu parafialnego. Prosimy jednak o przestrzeganie limitu 10 osób, które mogą jednocześnie przebywać wewnątrz. Od najbliższego piątku wznowiona będzie możliwość nocnej adoracji - prosimy osoby, które zdeklarowały się do modlitwy, o obecność w poszczególnych godzinach). W związku z powyższym od poniedziałku okazja do spowiedzi będzie z tylu kościoła w punkcie sprzedaży prasy. Z sakramentu pokuty będzie można skorzystać przed każdą Mszą świętą oraz od 9:00 do 10:00 i od 17:00 do wieczornej liturgii (w czwartki od godz. 16:00).
 • Przyszła niedziela to dzień Wniebowstąpienia Pańskiego. Kolekta będzie przeznaczona na wydatki związane z bieżącym funkcjonowaniem parafii - ofiary można składać nie w tradycyjnej formie, ale po zakończeniu liturgii do skarbon tak przy głównym, jak i przy bocznym wejściu do kościoła. Dziękujemy za ofiary złożone dziś, ale także za środki na cele parafialne przekazane w ostatnich tygodniach w kościele, w kancelarii bądź na rachunek bankowy.
 • Przypominamy, że w związku z epidemią jednorazowo w naszym kościele od jutra będzie mogło przebywać nie więcej, jak 125 osób. Prosimy o zajmowanie miejsc zgodnie z opisem na ławkach. Brak miejsc siedzących w praktyce oznacza przekroczenie dopuszczalnego limitu osób obecnych wewnątrz. Zachęcamy wtedy do skorzystania z dodatkowych miejsc przygotowanych w przedsionku i na zewnątrz. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa.
 • Przypominamy także, że dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. jest przedłużona i obowiązuje aż do odwołania. Zachęcamy więc nadal do korzystania z transmisji Mszy świętych za pośrednictwem mediów.
 • Do Komunii św. należy podchodzić z zachowaniem odpowiedniej odległości między poszczególnymi osobami. Zaleca się, aby Komunię św. przyjmować na rękę w postawie stojącej, czyli odsłaniamy twarz i przyjmujemy hostię na lewą dłoń, podtrzymywaną przez prawą. Następnie stojąc przed kapłanem należy prawą ręką włożyć hostię do ust; w żadnym wypadku nie wolno odchodzić z hostią na dłoni od ołtarza. W naszym kościele Komunia do ust jest udzielana tylko w prawej nawie (od strony kaplicy), z zastrzeżeniem, iż nie można tam przyjąć Ciała Pańskiego w inny sposób. W środku i po lewej stronie komunikujemy wyłącznie na rękę. Bardzo prosimy o respektowanie tej zasady.
 • Ze względu na nadzwyczajne i poważne okoliczności jesteśmy uprawnieni do korzystania z nadzwyczajnej drogi pojednania, jaką jest wzbudzenie aktu żalu doskonałego podjętego z miłości do Boga, który daje przebaczenie nawet grzechów śmiertelnych, jeśli zawiera w sobie mocne postanowienie przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania, gdy tylko będzie to możliwe.
 • Do odwołania zawieszone są wszystkie spotkania modlitewne, formacyjne, katecheza sakramentalna oraz pozostałe nabożeństwa w kościele. Wyjątkiem będą niedzielne godzinki oraz nabożeństwa majowe.
 • Tegoroczna Pierwsza Komunia odbędzie się nie jak planowano, w 3. niedzielę maja, ale w 3. niedzielę września, czyli 20 września, z zastrzeżeniem zmiany daty, jeśli będzie tego wymagała sytuacja epidemiczna. Na dzień dzisiejszy godzina i formuła uroczystości pozostają bez zmian. W drugiej połowie sierpnia planowana jest dodatkowa przymiarka strojów komunijnych.
 • W kwestii organizacji pogrzebu obowiązuje zasada ograniczenia go do obrzędów na cmentarzu (Msza święta w intencji osoby zmarłej może być odprawiona w wybranym przez rodzinę dniu w porze Eucharystii parafialnych).

Msze Święte

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00 (suma), 16:30, 18:00

dni powszednie:
7:00, 8:00, 18:00

z wyjątkiem czwartku:
7:00, 8:00, 17:00 (w okresie IX - VI)
7:00, 8:00, 18:00 (w okresie VII - VIII)

Sakrament pokuty

Kwadrans przed każdą Mszą świętą
oraz w soboty od 17:00

Kancelaria parafialna

poniedziałek, środa: 16:00 - 18:00
wtorek, czwartek, piątek: 9:00 - 11:00

W lipcu i sierpniu

poniedziałek, środa: 16:00 - 17:30
piątek: 9:00 - 11:00