Ogłoszenia – 3.05.2020

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
 
  Transmisje Mszy św. w V Niedzielę Wielkanocną (10 maja):
   7:00 - GODZINKI KU CZCI NMP i PORANNA MSZA ŚW
  12:00 - MSZA ŚW. ZBIOROWA
 

 • Przypominamy, że w związku z epidemią jednorazowo w naszym kościele może przebywać nie więcej, jak 85 osób. Prosimy o zajmowanie miejsc zgodnie z opisem na ławkach. Brak miejsc siedzących w praktyce oznacza przekroczenie dopuszczalnego limitu osób obecnych wewnątrz. Zachęcamy wtedy do skorzystania z dodatkowych miejsc przygotowanych w przedsionku i na zewnątrz. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa.
 • Obowiązuje zwyczajny porządek Mszy świętych w tygodniu, natomiast w niedziele, do momentu zniesienia ograniczeń ilości osób w świątyni, zostaje wprowadzona dodatkowa Eucharystia o godz. 16:30.
 • Przypominamy także, że dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. jest przedłużona  i obowiązuje aż do odwołania. Zachęcamy więc nadal do korzystania z transmisji Mszy świętych za pośrednictwem mediów. Wznowiony został przekaz internetowy z naszego kościoła – w każdą niedzielę i uroczystość nakazaną transmitowane są godzinki o godz. 7:00 oraz liturgia Mszy świętej o godz. 7:30 i o 12:00.
 • Do Komunii św. należy podchodzić z zachowaniem odpowiedniej odległości między poszczególnymi osobami. Zaleca się, aby Komunię św. przyjmować na rękę w postawie stojącej, czyli odsłaniamy twarz i przyjmujemy hostię na lewą dłoń, podtrzymywaną przez prawą. Następnie stojąc przed kapłanem należy prawą ręką włożyć hostię do ust; w żadnym wypadku nie wolno odchodzić z hostią na dłoni od ołtarza. W naszym kościele Komunia do ust jest udzielana tylko w prawej nawie (od strony kaplicy), z zastrzeżeniem, iż nie można tam przyjąć Ciała Pańskiego w inny sposób. W środku i po lewej stronie komunikujemy wyłącznie na rękę. Bardzo prosimy o respektowanie tej zasady.
 • Ze względu na nadzwyczajne i poważne okoliczności jesteśmy uprawnieni do korzystania z nadzwyczajnej drogi pojednania, jaką jest wzbudzenie aktu żalu doskonałego podjętego z miłości do Boga, który daje przebaczenie nawet grzechów śmiertelnych, jeśli zawiera w sobie mocne postanowienie przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania, gdy tylko będzie to możliwe. Mimo to w naszym kościele można skorzystać z indywidualnej spowiedzi w kaplicy adoracji (wejście przez kościół) od poniedziałku do soboty przed Mszami świętymi porannymi oraz od 9:00 do 10:00 i od 17:00 do 18:00 (w czwartek od 16:00 do 17:00). Z przyczyn organizacyjnych nie spowiadamy podczas Mszy świętych i w niedziele.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele codziennie od 8:30 do wieczornej liturgii, a w niedziele od 13:00 do 16:30.
 • Do odwołania zawieszone są wszystkie spotkania modlitewne, formacyjne, katecheza sakramentalna oraz pozostałe nabożeństwa w kościele. Wyjątkiem będą niedzielne godzinki oraz nabożeństwa majowe – odbywają się one wyjątkowo po wieczornych Mszach, a w niedziele ok. 17:15, czyli po zakończeniu liturgii Eucharystii o 16:30.
 • Tegoroczna Pierwsza Komunia odbędzie się nie  jak planowano, w 3. niedzielę maja, ale w 3. niedzielę września, czyli 20 września, z zastrzeżeniem zmiany daty, jeśli będzie tego wymagała sytuacja epidemiczna. Na dzień dzisiejszy godzina i formuła uroczystości pozostają bez zmian. W drugiej połowie sierpnia planowana jest dodatkowa przymiarka strojów komunijnych.
 • W kwestii organizacji pogrzebu obowiązuje zasada ograniczenia go do obrzędów na cmentarzu (Msza święta w intencji osoby zmarłej może być odprawiona w wybranym przez rodzinę dniu w porze Eucharystii parafialnych).
 • W dalszym ciągu nieczynna jest kancelaria parafialna – wyjątek stanowią sytuacje losowe. Wszystkie inne sprawy prosimy załatwiać rozpoczynając od kontaktu telefonicznego (32-231-52-72). Tą drogą również można  zamawiać intencje mszalne.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca.
 • W piątek przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 • Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii – ofiary można składać nie w tradycyjnej formie, ale po zakończeniu liturgii do skarbon tak przy głównym, jak i przy bocznym wejściu do kościoła. Dziękujemy za ofiary złożone dziś, ale także za środki na cele parafialne przekazane w ostatnich tygodniach w kościele, w kancelarii bądź na rachunek bankowy.

Msze Święte

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00 (suma), 16:30, 18:00

dni powszednie:
7:00, 8:00, 18:00

z wyjątkiem czwartku:
7:00, 8:00, 17:00 (w okresie IX - VI)
7:00, 8:00, 18:00 (w okresie VII - VIII)

Sakrament pokuty

Kwadrans przed każdą Mszą świętą
oraz w soboty od 17:00

Kancelaria parafialna

poniedziałek, środa: 16:00 - 18:00
wtorek, czwartek, piątek: 9:00 - 11:00

W lipcu i sierpniu

poniedziałek, środa: 16:00 - 17:30
piątek: 9:00 - 11:00