Ogłoszenia – 30.07.2017

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 • Dziś o 17:15 nieszpory niedzielne.
 • Przypominamy, iż obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw i pracy kancelarii parafialnej:
  – w lipcu i sierpniu Msze święte w dni powszednie są odprawiane o 7:00 i o 18:00 (dotyczy to również czwartków),
  – kancelaria jest czynna w poniedziałki i środy od godz. 16:00 do 17:30, a w piątki od godz. 9:00 do 11:00.
 • Nauka przedchrzcielna w poniedziałek o 17:00 w domu katechetycznym, gdyż w niedzielę o godz. 10:30 Msza święta z udzieleniem sakramentu chrztu oraz w intencji dzieci rocznych.
 • We wtorek spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja – o 17:30 w kaplicy różaniec, a po Eucharystii ciąg dalszy spotkania.
 • W środę wieczorem ok. godz. 19:00 przywitamy uczestników 71 Rybnickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę – jak co roku będą oni nocować w naszej parafii. Zachęcamy do życzliwego przyjęcia pielgrzymów w naszych domach. Jeśli ktoś chciałby przyjąć pielgrzymów pod swój dach na nocleg z środy na czwartek, prosimy o przybycie w środę o godz. 19:00 na plac między kościołem a domem katechetycznym, gdzie witać będziemy grupę z Rybnika.
 • Biskup Gliwicki Jan Kopiec zachęca do uzyskania pod zwykłymi warunkami tzw. odpustu zupełnego „Porcjunkuli” – można to uczynić jednorazowo albo dziś albo w środę bądź też w przyszłą niedzielę.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  – nabożeństwo o powołania w czwartek po Mszy świętej o godz. 7:00,
  – w piątek po Eucharystii porannej – nabożeństwo do NSPJ,
  – okazja do spowiedzi dla dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum w piątek od 17:30,
  – w sobotę od godz. 8:00 (!) odwiedziny chorych,
  – o godz. 17:00 nabożeństwo pierwszych sobót.
 • Tegoroczna Piesza Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się od 17 do 19 sierpnia – szczegółowe informacje odnośnie do zapisów będą podane w przyszłą niedzielę.
 • Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości zachęca jak co roku do sierpniowej abstynencji. W okolicznościowej odezwie czytamy m. in. „Co roku w sierpniu prosimy wszystkich Polaków: podejmijcie dobrowolną abstynencję. Pokażcie, że potraficie odpoczywać i bawić się bez alkoholu. Większość rodaków przyjmuje nasze coroczne apele z otwartym sercem. Niektórzy jednak irytują się, a nawet próbują te działania ośmieszać. […] Ogromnym skandalem jest wielka dostępność fizyczna i ekonomiczna alkoholu oraz jego reklama. W konsekwencji, w Polsce wciąż wzrasta spożycie alkoholu. Wielu Polaków uważa, że alkohol jest takim samym produktem spożywczym jak każdy inny i jego sprzedaż nie wymaga specjalnych ograniczeń. Z takimi poglądami stajemy się jednym z najbardziej proalkoholowych społeczeństw w Europie. Ponad 2 tysiące godzin reklam alkoholu rocznie robi swoje. Przyzwolenie na nadmierne spożywanie alkoholu, towarzyski przymus picia i alkoholowa mentalność, to najpoważniejsze problemy, z którymi nasz Naród musi odważnie się zmierzyć, jeśli chce ocalić swoją tożsamość i przetrwać. Dlatego prosimy, pomóżcie tym, którzy pragną żyć w wolności zachowując trzeźwość. Dajcie dobry przykład zwłaszcza najmłodszym, którzy powinni widzieć, że można spędzać wolny czas bez picia. Nie potrzebujemy alkoholu, aby osiągnąć szczęście. Alkohol może nam to szczęście i pełnię życia jedynie odebrać.”
 • Nabożeństwa w ciągu tygodnia o godz. 17:30 – w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Przypominamy równocześnie, iż w każdą niedzielę o godz. 7:00 śpiewane są Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
 • Caritas zaprasza 10 sierpnia na pielgrzymkę do Szczyrku i Rychwałdu - zapisy podczas środowych dyżurów Caritas.
 • W kancelarii można składać intencje mszalne, które mogą zostać odprawione w miesiącach wakacyjnych przez naszych księży poza parafią.
 • W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego - kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składamy Bóg zapłać.

Msze Święte

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00 (suma), 18:00

dni powszednie:
7:00, 8:00, 18:00

z wyjątkiem czwartku:
7:00, 8:00, 17:00 (w okresie IX - VI)
7:00, 8:00, 18:00 (w okresie VII - VIII)

Sakrament pokuty

Kwadrans przed każdą Mszą świętą
oraz w soboty od 17:00

Kancelaria parafialna

poniedziałek, środa: 16:00 - 18:00
wtorek, czwartek, piątek: 9:00 - 11:00

W lipcu i sierpniu

poniedziałek, środa: 16:00 - 17:30
piątek: 9:00 - 11:00