Aktualności
Intencje
Kościół

Intencje - 28.09.2020

INTENCJE MSZALNE 28.09.2020 – 04.10.2020

Pon, 28.09.2020, Wspomnienie św. Wacława, męczennika

 7:00 Za + Marię Białoń
 8:00 Za + Wacława Iwana z okazji urodzin i imienin oraz Leszka Iwana w 8 r +, Wacławę Iwan w 15 r +
 8:00 Za + Władysława Kwietnia w r +
18:00 Za + Władysława Bargła w 7 r +, ++ z rodziny
18:00 Za + Halinę Pęgiel (int. gregoriańska)
18:00 W intencji Bronisława Szumnego z okazji 100 urodzin, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie oraz za + Janinę Szumną w 52 r +

Wt, 29.09.2020, Święto świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

 7:00 Za + Marię Białoń
 7.00 Za + Cecylię Pankowską w 30 dni po +
 8:00 Za + Rutę Wengerek w 2 r +
 8:00 Za + Wilhelma Raka w 30 dni po +
18:00 Za + Halinę Pęgiel (int. gregoriańska)
18:00 Za + Emanuela, + żonę Martę, ++ rodziców obu stron

Śr, 30.09.2020, Wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła

 7:00 Za + Leokadię Hoppe w r +, ++ rodziców Pawła, Adelę Jankowskich
 7:00 Za + Paulinę Pierończyk w r +, + męża Alojzego, ++ z rodziny obu stron
 8:00 W intencji córki Barbary z okazji urodzin, z prośbą o Boże błogosławieństwo, światło Ducha Świętego i potrzebne łaski, w tym zdrowie
 8:00 Za + Halinę Pęgiel (int. gregoriańska)
18:00 Msza zbiorowa: z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie dla: Krystyny z okazji 70 urodzin • Pawła Hapke z okazji 1 urodzin • Za + Jana Pawła I • Za + żonę Irenę Wileńską z okazji urodzin • Za + Waldemara Sidorowicza w 8 m-cy po + • Za + Antoniego Starowicza w 2 m-ce po + • Za + Helenę Bilczewską-Gemzę w 2 tygodnie po + oraz za + Adama Bilczewskiego w 33 r + • Za + Zofię Gaj w 7 r +, ++ Helenę, Edwarda Otto, Annę i Wacława Gawędów, + Mariana Gaja • Za ++ rodziców Paulinę i Stanisława Jaroszów, + brata Jerzego, ++ dziadków Matyldę i Franciszka Jaroszów, ++ dziadków z rodziny Kretek • Za ++ Helenę i Zdzisława

Czw, 1.10.2020, Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła (I czwartek m-ca)

 7:00 O świętość kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne
 7:00 Za + Anielę Szymenderę (int. gregoriańska)
 7:00 Za + Leokadię Zawiszę-Pakalnicką
 8:00 W intencji Członków X Róży Żywego Różańca, za pośrednictwem patronki św. Teresy od Dzieciątka Jezus, o Boże błog. i potrzebne łaski dla żyjących oraz o radość życia wiecznego dla zmarłych
17:00 Za + Danutę Dąbrowską z okazji imienin
17:00 Za + bratową Lidię Pęgiel w 3 r +, ++ pradzidków Gałeckich: Genowefę w 32 r + i Bronisława w 50 r +

Pt, 2.10.2020, Wspomnienie świętych Aniołów Stróżów (I piątek m-ca)

 7:00 W intencji czcicieli Najświętszego Serca Jezusowego oraz za dusze cierpiące w czyśćcu
 7:00 Za + Anielę Szymenderę (int. gregoriańska)
 8:00 Za + Konrada Wybierka z okazji urodzin
 8:00 W intencji Heleny i Józefa Hanusiewiczów z okazji 60 rocznicy ślubu, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie
18:00 Za + męża Zbigniewa Korczyńskiego, ++ teściów Stanisława Korczyńskiego w 42 r +, + Marię Korczyńską, + szwagra Jerzego
18:00 Za + Teresę Gola z okazji urodzin, ++ rodziców obu stron, + ks. Henryka Paruzel

Sob, 3.10.2020, Dzień powszedni (I sobota m-ca)

 7:00 Za + Anielę Szymenderę (int. gregoriańska)
 8:00 Za + Alinę Małecką w dniu urodzin, + syna Waldemara
14:00 Msza ślubna: Marian Grodzki i Bogusława Najdek
18:00 Do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o nawrócenie grzeszników
18:00 Za + Zbigniewa Podhajeckiego w 8 r +, ++ Marię i Mariana Podhajeckich, Irenę i Mariana Wałęgów
18:00 Za + Julię Krzemińską w 4 r +, + męża Zbigniewa oraz ++ rodziców obu stron

Nd, 4.10.2020, XXVII w okresie zwykłym
Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii

 7:30 W intencji członków Żywego Różańca o Boże błog, zdrowie i potrzebne łaski dla żyjących oraz o radość życia wiecznego dla zmarłych
 7:30 W intencji członków II Róży Żywego Różańca, za pośrednictwem patrona św. Franciszka z Asyżu, o Boże błog, zdrowie i potrzebne łaski dla żyjących oraz o radość życia wiecznego dla zmarłych
 7:30 Za ++ Edwardę, Stefana i Michała Sąkol
 9:00 W intencji jubilatów: Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie dla: Wiesławy Szychlińskiej z okazji urodzin
10:30 Msza chrzcielna: Bartłomiej Dumała, Wojciech Maciejak, Klara Przybył, Maja Tomczak, Maria Wąsik, Julia Felberg, Zuzanna Węcławik, Michał Mazur, Mikołaj Stefańczyk, Wiktor Ganik, Igor Ganik oraz w intencji dzieci rocznych: Jakub Karbownik
12:00 Msza zbiorowa: Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błog. Boże i zdrowie dla: Teresy Hanusiewicz z okazji urodzin • Sandry Smolczyk z okazji przyjęcia I Komunii Świętej • Natalii Sobel z okazji 18 urodzin oraz Joachima Sobel z okazji 45 urodzin • Za + Adama Sekulę w 28 r +, ++ rodziców Wiktorię i Leona • Za ++ Stefanię, Mikołaja i Leona Hołyńskich, Stanisławę, Stanisława, Ryszarda, Przemysława Borysiuków, Julię Struk, Annę Chrapek, Romualda Kozakiewicza, Teofilę, Zbigniewa Klęp, Annę Jaroszewską oraz ich najbliższych ++ • Za + siostrę Halinę Borek, ++ Danutę Kuleszę, Tadeusza Furgalskiego, ++ rodziców obu stron, ++ Marię Piotrowską, Mieczysława Pypłacza, Zofię Gajewską • Za ++ Helenę i Jerzego Kowasz, ++ z rodzin obu stron • Za ++ Jadwigę i Zygmunta, Janusza Piecuchów, Józefę Kastler • Za dusze cierpiące w czyśćcu • Za + brata Janusza Dopart z okazji urodzin, ++ rodziców Stanisławę i Adama Dopart oraz + babcię Michalinę Pańków • Za + Dorotę Kozak w 30 dni po +, jej + męża Leopolda, ++ dzieci Janusza Kozaka i Małgorzatę Borowiec oraz za + Bogdana Muszyńskiego
18:00 Za + Anielę Szymenderę (int. gregoriańska)
18:00 Za + matkę Urszulę Wierzbicką w 5 r +, + ojca Mariana, + Elżbietę Smolin, Stanisławę i Szczepana Kucz

Msze Święte

niedziele i święta:
7:30, 9:00, 10:30, 12:00 (suma), 18:00

dni powszednie:
7:00, 8:00, 18:00

z wyjątkiem czwartku:
7:00, 8:00, 17:00 (w okresie IX - VI)
7:00, 8:00, 18:00 (w okresie VII - VIII)

Sakrament pokuty

Kwadrans przed każdą Mszą świętą
oraz w soboty od 17:00

Kancelaria parafialna

poniedziałek, środa: 16:00 - 18:00
wtorek, czwartek, piątek: 9:00 - 11:00

W lipcu i sierpniu

poniedziałek, środa: 16:00 - 17:30
piątek: 9:00 - 11:00